MS
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | John COETZEE | ZA | Hugenote Hoerskool | No | - |
[2] | Peet KARSTEN | ZA | Orangia Tennis Club | No | - |
[3] | Matt Lekay | ZA | Kuilsrivier Tennis Club | No | - |
[4] | Pieter Kotzé | ZA | Vlottenburg Tennisclub | No | - |
[5] | Michael Loram | ZA | Edgemead Tennis Club | No | - |
[6] | Stefan Stieger | ZA | Hermanus Tennis Club | No | - |
[7] | Adriaan Engelbrecht | ZA | Bellville High | No | - |
[8] | Edward Petersen | ZA | Plumstead Tennis Club | No | - |
- | Olivier Provoyeur | ZA | Bottelary Tennis Club | No | - |
- | Matteo Tramontano | Edgemead Tennis Club | No | - | |
- | Sagen Hugo | ZA | Mitchells Plain Tennis Club | No | - |
- | Quinn Abercrombie | ZA | Plumstead Tennis Club | No | - |
- | Kyle Abercrombie | ZA | Plumstead Tennis Club | No | - |
- | Luca GRANVOGL | Somerset West Tennis Club | No | - | |
- | Robert Picard | ZA | Llandudno Sports Club | No | - |
- | Pierre Badenhorst | ZA | Chrismar Tennis Club | No | - |
- | Andre Diniz | BR | Claremont Tennis Club | No | - |
- | Marcel Joubert | ZA | Durbanville Tennis Club | No | - |
- | Raynard Kamffer | ZA | Durbanville Tennis Club | No | - |
- | Jayden Kamffer | Durbanville Tennis Club | No | - | |
- | Mark DU PLESSIS | Vlottenburg Tennisclub | No | - | |
- | Jonah ANDERSON | ZA | Fresnaye Sports Club | No | - |
- | Dante Rix | ZA | Atlantic tennis Academy | No | - |
- | Abraham Spies | Paarl Gimnasium High | No | - | |
- | Francois Dercksen | Paul Roos Gimnasium | No | - | |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Hendrik Uys | Parow Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-09-29 1:00pm | A2 | MILN - Court 1 |
Pierre Badenhorst
|
Andre Diniz
|
1-6, 5-7 |
2023-09-29 1:00pm | A3 | MILN - Court 2 |
Marcel Joubert
|
Raynard Kamffer
|
6-1, 6-0 |
2023-09-29 1:00pm | A6 | MILN - Court 3 |
Mark DU PLESSIS
|
Olivier Provoyeur
|
6-1, 6-2 |
2023-09-29 1:00pm | A7 | MILN - Court 4 |
Abraham Spies
|
Matteo Tramontano
|
3-6, 2-6 |
2023-09-29 1:00pm | A8 | MILN - Court 5 |
Francois Dercksen
|
Edward Petersen [8]
|
0-6, 3-6 |
2023-09-29 2:15pm | A10 | MILN - Court 1 |
Luca GRANVOGL
|
Dante Rix
|
4-6, 6-7 |
2023-09-29 2:15pm | A11 | MILN - Court 2 |
Kyle Abercrombie
|
Quinn Abercrombie
|
0-6, 2-6 |
2023-09-29 2:15pm | A14 | MILN - Court 3 |
Jayden Kamffer
|
Sagen Hugo
|
0-6, 0-6 |
2023-09-29 2:15pm | A15 | MILN - Court 4 |
Robert Picard
|
Jonah ANDERSON
|
0-6, 0-6 |
2023-09-29 3:30pm | A17 | MILN - Court 1 |
John COETZEE [1]
|
Andre Diniz
|
6-2, 6-1 |
2023-09-29 3:30pm | A18 | MILN - Court 2 |
Marcel Joubert
|
Michael Loram [5]
|
4-6, 2-6 |
2023-09-29 3:30pm | A19 | MILN - Court 3 |
Pieter Kotzé [4]
|
Mark DU PLESSIS
|
6-2, 6-0 |
2023-09-29 3:30pm | A20 | MILN - Court 4 |
Matteo Tramontano
|
Edward Petersen [8]
|
1-6, 2-6 |
2023-09-30 8:00am | A21 | MILN - Court 3 |
Stefan Stieger [6]
|
Dante Rix
|
6-4, 6-3 |
2023-09-30 8:00am | A22 | MILN - Court 4 |
Quinn Abercrombie
|
Matt Lekay [3]
|
7-6(3), 5-7, 2-6 |
2023-09-29 4:45pm | A23 | MILN - Court 3 |
Adriaan Engelbrecht [7]
|
Sagen Hugo
|
6-3, 6-2 |
2023-09-29 4:45pm | A24 | MILN - Court 4 |
Jonah ANDERSON
|
Peet KARSTEN [2]
|
2-6, 0-6 |
2023-09-30 8:00am | A25 | MILN - Court 5 |
John COETZEE [1]
|
Michael Loram [5]
|
7-5, 2-6, 1-6 |
2023-09-30 8:00am | A26 | MILN - Court 6 |
Pieter Kotzé [4]
|
Edward Petersen [8]
|
6-2, 6-0 |
2023-09-30 9:15am | A27 | MILN - Court 4 |
Stefan Stieger [6]
|
Matt Lekay [3]
|
4-6, 6-1, 6-3 |
2023-09-30 9:15am | A28 | MILN - Court 1 |
Adriaan Engelbrecht [7]
|
Peet KARSTEN [2]
|
0-6, 7-5, 1-6 |
2023-10-01 8:00am | A29 | MILN - Court 1 |
Michael Loram [5]
|
Pieter Kotzé [4]
|
1-6, 4-6 |
2023-10-01 8:00am | A30 | MILN - Court 2 |
Stefan Stieger [6]
|
Peet KARSTEN [2]
|
0-6, 0-6 |
2023-10-02 8:00am | A31 | EDG - Court 1 |
Pieter Kotzé [4]
|
Peet KARSTEN [2]
|
5-7, 4-6 |
2023-10-01 11:45am | B1 | MILN - Court 3 |
Michael Loram [5]
|
Stefan Stieger [6]
|
6-1, 6-4 |
N/A | C1 | - |
John COETZEE [1]
(Did not play)
|
Edward Petersen [8]
|
Walkover |
2023-10-01 8:00am | C2 | MILN - Court 4 |
Matt Lekay [3]
|
Adriaan Engelbrecht [7]
|
6-4, 4-6, 9-11 |
2023-10-01 11:45am | C3 | MILN - Court 4 |
Edward Petersen [8]
|
Adriaan Engelbrecht [7]
|
6-4, 3-6, 10-8 |
N/A | D1 | - |
John COETZEE [1]
(Did not play)
|
Matt Lekay [3]
|
Walkover |
2023-09-30 9:15am | E1 | MILN - Court 2 |
Andre Diniz
|
Marcel Joubert
|
6-4, 6-0 |
N/A | E2 | MILN - Court 3 |
Mark DU PLESSIS
(Did not play)
|
Matteo Tramontano
|
Walkover |
N/A | E3 | MILN - Court 5 |
Dante Rix
(Did not play)
|
Quinn Abercrombie
|
Walkover |
N/A | E4 | MILN - Court 6 |
Sagen Hugo
|
Jonah ANDERSON
(Did not play)
|
Walkover |
2023-10-01 8:00am | E5 | MILN - Court 5 |
Andre Diniz
|
Matteo Tramontano
|
7-5, 5-7, 10-12 |
2023-10-01 8:00am | E6 | MILN - Court 6 |
Quinn Abercrombie
|
Sagen Hugo
|
3-6, 1-6 |
2023-10-01 11:45am | E7 | MILN - Court 6 |
Matteo Tramontano
|
Sagen Hugo
|
6-4, 2-6, 10-7 |
2023-10-01 11:45am | F1 | MILN - Court 7 |
Andre Diniz
|
Quinn Abercrombie
|
0-6, 6-1, 7-10 |
2023-10-01 11:45am | G3 | MILN - Court 8 |
Marcel Joubert
|
Dante Rix
|
1-6, 0-6 |
2023-09-29 3:30pm | I4 | MILN - Court 5 |
Abraham Spies
|
Francois Dercksen
|
0-6, 1-6 |
2023-09-30 10:30am | I9 | MILN - Court 1 |
Pierre Badenhorst
|
Raynard Kamffer
|
6-1, 6-1 |
2023-09-30 10:30am | I10 | MILN - Court 2 |
Olivier Provoyeur
|
Francois Dercksen
|
4-6, 1-6 |
2023-09-30 10:30am | I11 | MILN - Court 3 |
Luca GRANVOGL
|
Kyle Abercrombie
|
6-2, 6-0 |
2023-09-30 10:30am | I12 | MILN - Court 4 |
Jayden Kamffer
|
Robert Picard
|
6-4, 3-6, 14-12 |
2023-10-01 9:15am | I13 | MILN - Court 1 |
Pierre Badenhorst
|
Francois Dercksen
|
6-0, 6-2 |
2023-10-01 9:15am | I14 | MILN - Court 2 |
Luca GRANVOGL
|
Jayden Kamffer
|
6-0, 6-1 |
2023-10-01 1:00pm | I15 | MILN - Court 1 |
Pierre Badenhorst
|
Luca GRANVOGL
|
3-6, 2-6 |
2023-10-01 1:00pm | J1 | MILN - Court 2 |
Francois Dercksen
|
Jayden Kamffer
|
6-0, 6-1 |
2023-10-01 9:15am | K1 | MILN - Court 3 |
Raynard Kamffer
|
Olivier Provoyeur
|
4-6, 6-3, 9-11 |
2023-10-01 9:15am | K2 | MILN - Court 4 |
Kyle Abercrombie
|
Robert Picard
|
6-0, 6-3 |
2023-10-01 1:00pm | K3 | MILN - Court 3 |
Olivier Provoyeur
|
Kyle Abercrombie
|
6-3, 7-5 |
2023-10-01 1:00pm | L1 | MILN - Court 4 |
Raynard Kamffer
|
Robert Picard
|
6-3, 6-4 |